Podstawowym zadaniem pompy ciepła do c.w.u. jest przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Zapewniają one produkcję ciepłej wody niezależnie od tego, czy świeci słońce czy jest pochmurnie i robią to trzykrotnie taniej niż elektryczne podgrzewacze wody. Pompy czerpią ciepło z pomieszczenia w którym się zajmują (powietrza wewnętrznego). W urządzeniu tym wentylator doprowadza powietrze do wymiennika ciepła. Uzyskana z powietrza temp. jest wystarczająca, aby w wymienniku odparował czynnik chłodniczy, który krąży w obiegu pompy. Następnie czynnik ten – już w postaci gazowej – jest sprężany. W wyniku wzrostu ciśnienia, wzrasta jego temperatura. Powstająca w ten sposób przegrzana para wpływa do skraplacza, gdzie następuje wymiana ciepła i przekazanie go do zbiornika c.w.u. Ze skraplacza gaz już w postaci ciekłej dopływa do zaworu rozprężonego, w którym następuje redukcja ciśnienia i temperatury. Ochłodzony czynnik ponownie wpływa do parownika i cykl się powtarza.

W ofercie posiadamy pompy ciepła do c.w.u. firm:

Edel

Rewolucyjna pompa ciepła do ciepłej wody użytkowej o pojemności 200 lub 270 litrów wyposażona w zasobnik ze stali kwasoodpornej, wysokowydajny wymiennik ciepła eHD i nowoczesny kompresor zapewnia wysoki współczynnik sprawności COP. Innowacyjna koncepcja budowy i wymiany ciepła. Nawet do 80% darmowej energii. Doskonałe rozwiązanie dla nowych i remontowanych budynków. Pozyskuje energię z powietrza zewnętrznego już od temp. -7°C, zapewnia ciepłą wodę użytkową i utrzymuje ją w temp. 60°C wyłącznie za pomocą pompy ciepła. Cicha praca pompy umożliwia instalację w strefie mieszkalnej. Dzięki wydajnej pompie ciepła woda podgrzewana jest szybko i oszczędnie. Unikalna koncepcja zapewnia oszczędność do 80% oszczędności energii. Edel używa średnio tylko 250W. Opatentowany wymiennik ciepła eHD zapewnia optymalne wykorzystanie energii do podgrzewania wody. Jest możliwe dzięki konstrukcji aluminiowych kanałów wymiennika, które w doskonały sposób przylegają do zasobnika. W klasycznych systemach rura otaczająca zasobnik styka się z nim tylko w niewielkiej części swojej powierzchni, co ogranicza możliwości optymalnej wymiany ciepła. Zasobnik ze stali INOX 316l bez anody.

 

 

Cylia AIR

Cylia Air to 300 – litrowy podgrzewacz wody użytkowej zintegrowany z pompą ciepła. Pompę charakteryzuje wysoki współczynnik wydajności COP 3,3 (EN 16147 przy temp. +15°C) co oznacza, że dostarcza 3,3 razy więcej energii niż jej zużycie. Praca pompy ciepła w zakresie temperatur pobieranego powietrza od -7°C do 35°C. Opatentowane rozwiązanie Auer oparte na 2 czujnikach temp. wody. Cylia Air wyposażona jest w czujnik wskazujący temp. wody oraz dolny czujnik służący do regulacji temp. wody. Automatyczny 2-biegowy wentylator. Wentylator zwiększa automatycznie obroty w momencie kiedy spada temp. powietrza. Jeżeli temp. powietrza wzrasta, prędkość obrotów wentylatora jest automatycznie zmniejszana. Specjalne funkcje zwiększające komfort i oszczędność energii. Ekonomiczny system odmrażania. Bardzo niski poziom hałasu: 36dB (A) ciepła. Wymiennik czynnika chłodniczego znajduje się poza zbiornikiem. Za cykl zapobiegający powstawaniu bakterii legionelli odpowiada pompa ciepła. Cylia AIR dostępna jest w wersji z jedą wężownicą lub z dwoma wężownicami. Funkcja osuszania powietrza.

 

OW-PC

BIAWAR OW-PC to niezwykle energooszczędny i ekonomiczny podgrzewacz z pompą ciepła do produkcji ciepłej wody użytkowej. Istotną zaletą OW-PC jest fakt, że na 1,8 kW energii uzyskiwanej z pompy ciepła tylko 0,41 kW to energia elektryczna, reszta to darmowa energia zakumulowana w otaczającym nas powietrzu. W związku z tym efektywność energetyczna urządzenia wynosi aż 4,38 (dla temp. powietrza 15oC i temp. wody 450C, wg EN 255-3). Praca pompy ciepła w zakresie temperatur pobieranego powietrza od -5°C do 35°C. Pobór energii elektrycznej do produkcji c.w.u. przez OW-PC stanowi jedynie 28% całkowitego zużycia energii przez elektryczny podgrzewacz wody. Dostępny jest on w dwóch wersjach: OW-PC 200.1 R z wbudowanym zbiornikiem c.w.u. o pojemności 190 litrów oraz OW-PC 300.1 R z wbudowanym zbiornikiem c.w.u. o pojemności 285 litrów. Wspłóczynnik sprawności COP 2,92 (przy A15/W45, wg EN 255-3). Pobór mocy elektrycznej, sprężarka 430 W. Zintegrowany moduł elektryczny o mocy 1,5 kW. Zasilanie 1x230 V.

 

 

Ariston NOUS PLUS

Podgrzewacz wody z pompą ciepła NUOS PLUS firmy Ariston wytycza nowe standardy wydajności produkcji ciepłej wody za pomocą energii odnawialnej, którą jest ciepło zawarte w powietrzu, maksymalizując jednocześnie komfort i oszczędność energii. Praca w trybie pompy ciepła dla temperatury od -7 do 42 oC. Dostępny w wersji z jedną lub dwoma wężownicami do łatwej integracji z innymi źródłami ciepła (kocioł kondensacyjny, fotowoltaika, system solarny, kocioł na biomasę). Niski poziom hałasu: 52dB (dotyczy pracy w trybie super silent). Wyposażony w dodatkową podwójną grzałkę elektryczną. Możliwość podłączenia recyrkulacji. COP 3,35 przy temperaturze 7°C (mod. 250, zgodnie z EN 16147. Bardzo szybki czas podgrzewania w trybie pompy ciepła. Ekologiczny czynnik R134A pozwala osiągać do 62 °C w trybie pompy ciepła. Aktywna anoda PROTECH + anoda magnezowa. Zbiornik pokryty emalią tytanową, skraplacz owinięty wokół zbiornika, wyświetlacz LCD. Zintegrowane uniwersalne adaptery do podłączenia zasysanego powietrza.

 

KP-38HS 250

Pompy ciepła powietrze/woda KP-38HS około 75% potrzebnej energii grzewczej pobierają z powietrza. Pompy ciepła firmy Termet należą do pomp sprężarkowych. Urządzenia w prosty sposób pobierają powietrze z zewnątrz. Zasysane jest ono za pośrednictwem elastycznych przewodów wentylacyjnych, dlatego nie wymagają zbyt wielkiego nakładu na ujęcie źródła ciepła. Pompy KP-38HS są w stanie wytworzyć ciepło nawet w chłodne dni, czasem jednak przy niskiej temperaturze powietrza zewnętrznego osiągnięcie zadanej temperatury wody może wymagać dodatkowego dogrzania. Dlatego też pompy ciepła firmy Termet wyposażone są w grzałki elektryczne. Filozofia działania pomp pozwala na wykorzystanie tych urządzeń do różnych celów. Mogą one pracować również jako dmuchawa, osuszacz, klimatyzator, czy też narzędzie do odzysku energii. Funkcja jaką mają spełniać, zależy jedynie od sposobu ich instalacji. Pompa posiada wbudowany zasobnik z anodą magnezową wykonany ze stali nierdzewnej (izolacja 40 mm). Bezpieczny skraplacz chroniący wodę użytkową przed zanieczyszczeniem (skraplacz obiega zewnętrzną część płaszcza zasobnika dzięki czemu nie ma bezpośredniego kontaktu z wodą). Automatyczna ochrona przed zaszronieniem parownika Elektryczna grzałka na wyposażeniu pompy – moc 1,5 kW. Dodatkowa wężownica wykonana ze stali nierdzewnej do podłączenia dodatkowego źródła ciepła (kolektory słoneczne, kocioł na paliwa stałe, itp. źródła ciepła). Możliwość wykorzystania powietrza wywiewanego z pompy ciepła w celach wentylacji i schładzania oraz osuszania pomieszczeń
facebook