W  Naszej ofercie posiadamy kotły grzewcze na paliwa stałe, takie jak węgiel, miał, drewno, biomasa oraz kotły z dodatkowym podajnikiem na pellet i na ekogroszek.

 

Do produkcji kotłów C.O. KAWAH wykorzystywane są wyłącznie certyfikowane i atestowane materiały. Obudowy i poszczególne elementy wytwarzanych kotłów C.O. konstruowane są przy wykorzystaniu najnowszych technik CAD pozwalających na produkowanie niezwykle nowoczesnych i estetycznych kotłów wysokiej jakości.

KDC ECO

Kocioł KDC EKO jest konstrukcją posiadającą dwie komory spalania: dolna z automatycznym palnikiem retortowym, wykonanym z żaroodpornego żeliwa oraz górna z wymiennym rusztem żeliwnym. Zaletą kotła jest obszerna komora paleniska umożliwiająca z dobrym skutkiem spalanie paliw stałych w postaci drewna i węgla. Ważną cechą kotła jest jego zwarta budowa, łatwy dostęp do czyszczenia kotła (od przodu) oraz mniejsze wymagania co do ciągu kominowego. Kocioł standardowo wyposażony jest w układ sterujący kotłem, siłownikiem zaworu trzy lub czterodrogowego oraz czterema pompami systemu grzewczego

KDC ECO przekrój

(pompa C.O., pompa ciepłej wody użytkowej, pompa ogrzewania podłogowego i pompa cyrkulacji). Kocioł posiada palnik na paliwo stałe z podajnikiem ślimakowym nowej generacji jest rozwiązaniem pozwalającym na stosowanie szerokiej gamy paliw w postaci sypkiej i granulatu od 0-32mm. Paliwem zasadniczym jest węgiel w granulacji 0-32mm (od miałów do groszków). Palnik bez zmian konstrukcyjnych pracuje również bez zarzutu na bio-paliwach jak pellety, zrębki i zboża. Konstrukcja nowej dyszy palnika i zastosowanie nowego sposobu podawania paliwa pozwala na stosowanie paliw tzw. trudnych, np. węgle z wysoką liczbą rogi (spiekalnością), które to tworzą spieki w palenisku . Zaletą przy małych kotłowniach jest możliwość montażu podajnika z 3 stron. Każdy kocioł można zamówić w jednym z dwóch wariantów wylotu spalin: z czopuchem z tyłu lub z czopuchem u góry.

 

KDC ECO

Kocioł KDC EKO DUO jest konstrukcją posiadającą dwie komory spalania. Zaletą jest tu obszerna komora paleniska umożliwiająca z dobrym skutkiem spalanie paliw stałych w postaci drewna, węgla. Ważną cechą kotła jest jego zwarta budowa, łatwy dostęp do czyszczenia kotła (od przodu) oraz mniejsze wymagania co do ciągu kominowego. Kocioł standardowo wyposażony jest w sterownik ST- 480 z PiD który jest rozbudowany oraz przyjazny w obsłudze. Sterownik ST-480 steruje pracą kotła jak i siłownikiem zaworu trzy lub czterodrogowego, oraz czterema pompami systemu grzewczego (pompa C.O., pompa

KDC EKO DUO przekrój

ciepłej wody użytkowej, pompa ogrzewania podłogowego i pompa cyrkulacji). Kocioł posiada najnowszy palnik żeliwny firmy EKOENERGIA. Do konstrukcji podajnika wykorzystujemy żeliwo, natomiast ślimak wykonany jest z żeliwa sferoidalnego, wpływa to na zwiększenie odporności na korozję. Konstrukcja nowej dyszy palnika i zastosowanie nowego sposobu podawania paliwa pozwala na stosowanie paliw tzw. trudnych, np. węgle z wysoką liczbą rogi (spiekalnością). Paliwem zasadniczym – jest węgiel o granulacji od 0-32mm (od miału po eko-groszek). Paliwem zastępczym – jest węgiel, drewno. Palnik bez zmian konstrukcyjnych pracuje również na innych paliwach takich jak: węgiel, bio-paliwa (pellet), zrębki, zboża. Zaletą przy małych kotłowniach jest możliwość montażu podajnika z 3 stron. Każdy kocioł można zamówić w jednym z dwóch wariantów wylotu spalin: z czopuchem z tyłu lub z czopuchem u góry.

 

 

KDC BIO PELL

Kocioł KDC BIO PELL to kocioł automatyczny przystosowany do spalania biomasy w postaci pelletu. Korpus kotła wykonany w całości z atestowanej stali o grubości 6 mm. Na wyposażeniu kotła znajduje się dodatkowe palenisko rusztowe, które umożliwia okresowe spalanie drewna. KDC BIO PELL posiada palnik wykonany z najwyższej jakości stali, żaroodpornej, wyposażony w ruchomy ruszt włączany cyklicznie podczas pracy kotła. Konstrukcja rusztu zapewnia skuteczne opróżnianie paleniska z powstającego żużla. Zaawansowana automatyka obsługująca pompę c.o., c.w.u., pompę podłogową i cyrkulacyjną oraz układ rozpalania paliwa sprawia, że obsługa kotła sprowadza się do niezbędnego minimum. Stosowane paliwa: palenisko automatyczne: pellet; palenisko zastępcze: węgiel, drewno. Każdy kocioł można zamówić w jednym z dwóch wariantów wylotu spalin: z czopuchem z tyłu lub z czopuchem u góry.

 

Tajfun

Model Tajfun to łatwy w obsłudze, ekonomiczny a zarazem wykonany z najlepszych materiałów piec centralnego ogrzewania. Podstawową zaletą kotła jest ciągłość procesu spalania i utrzymywanie temperatury kotła na równym, stałym poziomie. Jest on wyposażony w drugie palenisko dodatkowe wykonane z rusztu wodnego. Kocioł typu Tajfun umożliwia palenie w tym samym czasie na dwóch paleniskach. Nie ma konieczności wyłączania palnika w celu spalania na ruszcie dodatkowym. Kocioł wyposażony jest w najnowocześniejszy na rynku żeliwny palnik TECHNIX Trzeciej Generacji z

Tajfun

systemem gaszącym „strażak”. Znajduje zastosowanie w spalaniu takich opałów jak: ekogroszek, miał i pellet. Budowa kotła w układzie kanałów poziomych. Brak wyczystek z boku kotła i łatwość jego czyszczenia. Kocioł wyposażony w dodatkowe drugie palenisko wodne lub żeliwne do spalania węgla, drewna, itp. Dogodne usytuowanie wyczystek, od przodu kotła i bardzo łatwe i szybkie usuwanie popiołu z kanałów konwekcyjnych wymiennika. Pod rusztem wodnym lub żeliwnym zawieszony jest deflektor.Kosz na paliwo wykonany jest z certyfikowanej stali. Dostępne są kosze o ładowności od 180 do 250 kg w zależności od wielkości kotła. Na kocioł udzielane jest 5 lat gwarancji 5 letniej gwarancji. Sprawność kotłów typu Tajfun waha się w granicach 87%. Rodzaj spalanego paliwa: z podajnika – ekogroszek, miał, pelet; na ruszcie dodatkowym: węgiel, drewno, brykiet.

Samuraj

Największa zaletą kotła z modelu Samuraj jest dowolność w możliwości doboru opału. Bardzo dobrze spala się w nim węgiel, miał, drewno, brykiet oraz inne podobne paliwa. Kocioł z modelu Samuraj

Samuraj

to kocioł górnego i dolnego spalania. Posiada nawiew dolny jak i nawiewy pionowe wzdłuż paleniska. Budowa kotła Samuraj to system kanałów konwekcyjnych poziomych.Ich celem jest zwiększenie sprawności kotła. Czyszczenie kotła Samuraj odbywa się przez przednie drzwiczki co znacznie ułatwia utrzymanie prawidłowej czystości a co za tym idzie sprawności i wydajności kotła. Zamontowany w nim został ruszt wodny, odbiór ciepła odbywa się już na palenisku, poprawia to sprawność kotła, ale na życzenie klienta można też wykonać ruszt żeliwny. W celu zachowania jakości procesu spalania wszystkie drzwi pieca uszczelnione zostają sznurem ceramicznym. Na zewnątrz korpusu pieca znajduje się izolacja termiczna z blachy stalowej. Miedzy korpusem a blachą izolacyjną, znajduje się wełna mineralna.

 

Ecowarmer mini

Ecowarmer (ecowarmer mini)  to kocioł stalowy, wodny, stojący, jednofunkcyjny. Urządzenie wyposażone jest w automatyczny system podawania paliwa i ruszta awaryjne. Kocioł przeznaczony do pracy w trybie ciągłym (Praca-Podtrzymanie). Ecowarmer (Mini) zapewnia minimalną obsługę przy stałopalności na jednym załadunku 2-7dni. Kocioł  ten może efektywnie spalać węgiel ekogroszek, domieszki miałów i peletów, pellet węglowy (wymagana jest zapalarka paliwa – wyposażenie dodatkowe oraz automatyka). Podstawową zaletą kotła z podajnikiem to możliwość wyboru palnika, który będzie mógł spalać różne rodzaje paliwa. Uniwersalność palników to nie jedyny atut urządzenia. Są nim niewątpliwie rodzaje automatyki sterującej pracą palnika i kotła. Poprawnie wykonana instalacja z zaworami mieszającym,

Ecowarmer

termostatem pokojowym i odpowiednią regulacją daje możliwość ograniczenia zużycia paliwa w porównaniu do tradycyjnego kotła węglowego nawet do 20%. Kotły te przeznaczone są do pracy w układach otwartych ale wersja z wężownicą bezpieczeństwa daje możliwość wykonania instalacji w układzie zamkniętym. Automatyzacja procesu spalania. Stałopalność 2-7dni na jednym załadunku. Kompaktowe wymiary ułatwiające usytuowanie w kotłowni. Niewielkie gabaryty wymiennika oraz czopuch spalin wykonany do góry daje wiele możliwości usytuowania kotła w pomieszczeniu kotłowni i pozwala na dość proste podłączenie do komina. Wyczystka z przodu ułatwia czyszczenie. Kotły wykonywane są w wersji ze zbiornikiem z lewej lub prawej strony. Seryjnie montowany jest stalowy układ nawęglania a w opcji żeliwny.

DUAL P/G

Kocioł z podajnikiem Dual P/G to piec wodny, dwupaleniskowy przystosowany do spalania paliw w sposób automatyczny w zależności od wersji na palniku groszkowym lub peletowym jak również tradycyjnie na rusztach. Rurowy wymiennik zapewnia optymalną sprawność cieplną a bezszwowe rury użyte do jego budowy zapewniają długoletnią bezawaryjną eksploatację . Co ważne, rury bezszwowe są wymienialne więc nawet w przypadku przecieku wymiennik kotła jest w pełni naprawialny. Możliwość zamiany palnika z węglowego na peletowy oraz różnorodność automatyki kotła w tym : pogodowej , lcd z dotykowym wyświetlaczem, pogodowej ze sterowaniem mieszaczami i obiegami grzewczymi zapewniają optymalny dobór urządzenia grzewczego do Państwa potrzeb. Co ważne, cały czas mając kocioł automatyczny jest dodatkowa komora z rusztem do spalania wsadowego paliw stałych np drewna i węgla. Paliwo podstawowe – węgiel groszek /ekogroszek/. Paliwo zastępcze – drewno opałowe węgiel orzech.

 

Compact pellet

Kotły c.o CICHEWICZ opalane pelletem – Compact pelet to oferta przede wszystkim dla użytkowników, którzy mają mało miejsca w kotłowni. Kocioł posiada bowiem kosz zamontowany ponad kotłem c.o dzięki czemu oszczędzamy miejsce w kotłowni. Kompaktowe wymiary naszego kotła c.o to nie jedyny atut, posiada bowiem ponadto: wymiennik z rur ze stalli kotłowej bez szwu, popielnik z szufladą do łatwego czyszczenia i wybierania popiołu, opcjonalnie nowoczesny samoczyszczący się palnik peletowy, możliwość łatwego demontażu kosza i kotła dzięki czemu łatwo można wnieść urządzenie nawet do małych kotłowni.

 

HYDRO

Hydro jest automatycznym kotłem peletowym ze zintegrowanym zbiornikiem przeznaczonym do spalania peletu na palniku zrzutkowym. Kotły hydro posiadają certyfikat TUV Rheinland oraz są zgodne z 5 klasą europejską normą EN 303-5-2012. Wbudowany system automatycznego czyszczenia rusztu oraz wymiennika zapewnia niemal bezobsługową pracę urządzenia. Kocioł c.o hydro wyposażony jest w nowoczesny sterownik firmy KEY, który sterować może do 4 obiegów grzewczych. Moduł internetowy zapewnia pełną kontrolę nad kotłownią i podgląd pod jej pracę. Systemy automatycznego oczyszczania zapewniają osiągnięcie najwyższych parametrów wydajności i sprawności cieplnej całorocznej.Trzeba bowiem pamiętać że wiele firm podaje sprawność i efektywność urządzenia z testów emisyjnych, które trwają parę godzin. Główne zalety: modulowana moc od 5 do 20kW; 5 najwyższa klasa sprawności; system czyszczenia palnika; system czyszczenia wymiennika; wbudowana energooszczędna pompa cyrkulacyjna; kompaktowe wymiary; nowoczesny design.

Hybrid Pellets

Testowany na wielu rynkach, nowoczesny kocioł c.o na drewno / pellet z technologią HYBRID. HYBRID – technologia, która pozwala połączyć kocioł c.o na drewno oraz na pellet/ agropellet/ biomasę. Hybrid to połączenie konfiguracji automatyki kotła i palnika oraz podwójna komora spalania – jedna do drewna a druga z palnikiem do peletu. Kocioł automatycznie przełącza się między paliwami. To bardzo ciekawe dla klienta: wrzucamy np: drewno kawałkowe a gdy wygaśnie w kotle automatycznie załącza się palnik na pelety. Bez konieczności przełączania ręcznego paliwa. Dodatkowe zalety urządzenia : zaawansowana automatyka z modułem internetowym i obsługą do 4 obiegów grzewczych; podwójna komora spalania; wymiennik rurowy o podwyższonej wydajności – spełniający 5 klasę emisji; innowacyjny palnik schodkowy z mechanicznym odpopielaniem.

Kumulator Eko

Kotły c.o. na drewno typ Kumulator Eko to urządzenia z dolnym spalaniem. System ten pozwala na dokładne i wolniejsze (a zatem bardziej ekonomiczne) spalanie paliwa. Spaliny obiegają kocioł poprzez 3 ciągi spalin, co pozwala na znaczne wydłużenie ich drogi a tym samym na zwiększenie efektywności wymiany ciepła. Standardowo wyposażone są w otwór do montażu palnika pelletowego MOC. Kotły Kumulator posiadają szamotowy katalizator procesu spalania który dopala spalin przez co kocioł efektywnie spala drewno – nawet niesezonowane. Kocioł Kumulator eko posiada dolne spalanie tzn rozpalamy w kotle, przesuwamy żar na tył czyli w dolną część komory zasypowej i dokładamy opału. Paliwo w dolnym spalaniu w przeciwieństwie górnego, nie pali się całą objętością a tylko dolną częścią. Co się wypali to opada i dlatego to dużo sprawniejsze i ekologiczny rodzaj spalania opału stałego niż wciąż popularne spalanie górne. Wydłuża to też stałopalność kotła czyli czas pracy na jednym załadunku paliwa. Co ważne – w przypadku dolnego spalania dokładamy do kotła – nie musimy w nim wygaszać i ponownie rozpalać co wpływa na wysoki komfort użytkowania pieca. Produkt posiada powiększoną komorę zasypową a komora spalania jest wyłożona szamotem będącym katalizatorem procesu spalania. Ruszt jest ruchomy, wstrząsowy co ułatwia czyszczenie.

LOGIKA

Wielopaliwowe kotły c.o z wielopunktowym nadmuchem powietrza typ LogiKa to urządzenia grzewcze przeznaczone dla użytkowników poszukujących wielostronnych rozwiązań w spalaniu paliw stałych w tym : miału węglowego, drewna, węgla kamiennego i brunatnego. Kocioł c.o LogiKa pozwala na zastosowanie kilku paliw w zasypie ręcznym jak również daje możliwość rozbudowy kotła o palnik peletowy z automatycznym system podawania paliwa. Dzięki takim rozwiązaniom użytkownik nie jest uzależniony od jednego rodzaju paliwa, i sam ma możliwość wyboru opału w zależności od aktualnych cen i kształtowania kosztów ogrzewania. Dzięki dużym drzwiczkom załadunkowym uzupełnianie paliwa nie sprawia żadnych problemów, a pojemna komora załadunkowa pozwala na stałopalność kotła ,która w niektórych przypadkach nawet przekracza 24h. Ruszta żeliwne ruchome pozwalają na strącenie popiołu do popielnika bez użycia pogrzebaczy. LogiKa występuje w wersji z wężownicą schładzająca (opcja), która jest jednym z wymogów przy montażu w układach zamkniętych. System wielopunktowego nadmuchu powietrza wraz z konstrukcją kotła stanowi rozwiązanie pozwalające na spalanie różnych frakcji paliwa przy stosunkowo niskiej emisji zanieczyszczeń do atmosfery.

facebook